Laika ziņas

Auksti laika apstākļi ar periodisku snigšanu nodrošinās sniega segas saglabāšanos nākamajā nedēļā

16.12.2018.

Nākamās nedēļas sākumā Latviju šķērsos nokrišņu zona, kas nesīs ilgstošu snigšanu, kā rezultātā sniega segas biezums lielākajā teritorijas daļā palielināsies par 4-8 cm. Nedēļas otrajā pusē nokrišņu būs mazāk un samazināsies mākoņu daudzums. Debesīm skaidrojoties, var būtiski pastiprināties sals.

Šajā nedēļas nogalē pakāpeniski pastiprinājās anticiklona ietekme, tādēļ, lai arī mākoņu daudzumu tas nesamazināja, vismaz nokrišņi pakāpeniski mitējās, nodrošinot sausākus laika apstākļus. Svētdien, dienas vidū un pēcpusdienā (skatīt 1. attēlu) Latviju jau sāk šķērsot nokrišņu zona, kas lielāko daļu valsts teritorijas noklās ar sniega segu.

https://lh5.googleusercontent.com/vJr3u_oTmbMuOGToT_MeE6cSeliqtSFkAFs8YsfYMD1QaYXZ-xgsbxqobD5LbY2jYWQaeQUdppJ1P4Eq2N1e0mGwrLzc0EBWjIQ40iy6hs9610cO9zqhRsy43VyTU4LLKP63nMv_

1. attēlsSniega segas palielināšanās Liepājā un Ventspilī svētdienā 2018. g. 16. decembrī

Pirmdien nokrišņu zona turpinās šķērsot valsts centrālos un austrumu rajonos,  līdz ar to tur ir gaidāma ilgstoša sniegšana, kā rezultātā sniega segas biezums palielināsies par 4-8 cm (skatīt 2. attēlu). Snigšanas laikā samazināsies redzamība, kā arī ceļi būs slideni. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidaustrumu vējš, un gaisa temperatūra būs -1…-5 grādu robežās. Savukārt otrdien saglabāsies zema spiediena ieplakas ietekme, tādēļ debesis klās mākoņi, un vietām gaidāmi nelieli īslaicīgi nokrišņi: pārsvarā slapjš sniegs un sniegs. Vakarā atsevišķos rajonos sāks veidoties migla.

https://lh3.googleusercontent.com/pNC2HFgWeokgvinKpXtXRYvZLVEuamX0jlXVITSIPYC7oIlQXHa48dNrvlWBytEMu6TQYH7HD44xjc4baf0pLUmdoFUylOXunqfGzkssTotLgckgTlXZwC4HWt-jkbmvRdf-h-m4

2. attēlsSniega segas biezuma (centimetros) prognoze Latvijai 18. decembra plkst. 20:00

Nedēļas vidū anticiklona ietekme pastiprināsies, un debesis brīžiem skaidrosies. Nokrišņi pakāpeniski mitēsies un tie ir galvenokārt gaidāmi Kurzemē jūras piekrastē. Debesīm skaidrojoties, it īpaši naktī, termometra stabiņš noslīdēs līdz -6…-10 grādiem. Dienā gaisa temperatūra būtiski nemainīsies.

Darba nedēļas beigās laika apstākļus Latvijā noteiks neliela zema spiediena ieplaka. Būs lielākoties mākoņains, un vietām mazliet snigs. Pastiprināsies dienvidu, dienvidaustrumu vēji, kas vietām piekrastē būs brāzmaini. Savukārt brīvdienās Latvijai pietuvosies spēcīgs anticiklons; tā ietekmē valstī ieplūdīs sausāka un aukstāka gaisa masa. Līdz ar to, debesis, visticamāk, skaidrosies, kas izraisīs būtisku gaisa temperatūras pazemināšanos līdz -10…-15 grādiem, it īpaši valsts austrumu rajonos.

https://lh6.googleusercontent.com/IQO2QxmaeEMjm9HFd-5L5EIqbl4pUlSYEG6QpMYCRZ_EQOWcbCGwg_FwAhxE6IToFaaulIxd7FjLhGZ1B4tv1e-DlKO3-6X_W56Qrm7Y2ymqShUJf-Et-Zt-B6iIcJDoEzfQ7i8s

3. attēls. Laika apstākļu prognoze Rīgai nākamajai nedēļai

Sniega sega, kas izveidosies nedēļas sākumā, visticamāk, saglabāsies līdz svētkiem, taču informācija par sala iespējamību Ziemassvētkos laika gaitā tiks precizēta, tādēļ sekojiet līdzi aktuālākajām prognozēm LVĢMC mājaslapā un sociālajos tīklos Twitter un Facebook.