Arī septembra izskaņā Latvijā vēl ir gaidāmas siltas dienas, kad gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +20…+24 grādiem

Pirmdiena ir mākoņaina un daudzviet arī līst, visintensīvāk Latvijas centrālajos un rietumu rajonos – Kuldīgā stundas laikā (no 12:00 – līdz 13:00) nolija pat 19 mm, dažviet Kurzemē dienas vidū ducina arī pērkona negaiss.

Tomēr jau naktī uz otrdienu lietus mākoņi virzīsies projām no Latvijas teritorijas un dienā neliels īslaicīgs lietus gaidāms vien dažviet; starp mākoņiem uzspīdēs arī saule. Nedēļas vidū dienas būs vēl saulainākas, pūtīs lēns līdz mērens dienvidu puses vējš, un līdz ar to arī gaiss atkal kļūs siltāks – ja pirmdien un otrdien maksimālā gaisa temperatūra gaidāma vien +13…+18 grādu robežās, tad trešdien un ceturtdien vietām Latvijā termometra stabiņš no jauna sasniegs +20 grādu atzīmi un pakāpsies pat vēl augstāk.

Ceturtdien un piektdien atsevišķos rajonos līs, bet sestdiena, iespējams, būs mākoņaina un lietaina visā Latvijas teritorijā, atsevišķos rajonos gaidāms pat pērkona negaiss. Savukārt svētdien gaidāms, ka lietus mākoņi Latvijas teritoriju vairs nešķērsos, tomēr ar rietumu puses vējiem Latvijā atkal ieplūdīs vēsākas gaisa masas, un diena nebūs siltāka par +14…+18 grādiem.

Gaidāms, ka arī nākamās nedēļas sākumā – septembra pēdējās dienās – lietainākas dienas mīsies ar sausākām, un būtiskas izmaiņas temperatūras režīmā vēl nav gaidāmas.

Papildus informācija – www.meteo.lv

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.