Informācijas sabiedrības padomē diskutē par vienotās datu telpas un oficiālās elektroniskās adreses ieviešanu

Trešdien, 2015. gada 2. decembrī notika Informācijas sabiedrības padomes sanāksme, kuras laikā diskutēja par vienotās datu telpas projektu un oficiālās elektroniskās adreses ieviešanu. Sanāksmi vadīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvji informēja par vienotās datu telpas projekta ideju, kas paredz  valsts informācijas sistēmu un reģistru sadarbspējas platformas attīstību. Viens no galvenajiem tās mērķiem un izaicinājumiem ir izveidot un ieviest publiskās pārvaldes datu izplatīšanas risinājumu, kas pilnībā apmierina tā saukto lielo reģistru prasību un datu lietotāju vajadzības. Tāpat plānots  attīstīt atvērto datu portālu. Vienlaikus tika stāstīts, ka sadarbspējas platformas attīstība tiks projektēta „Publiskās pārvaldes IKT arhitektūras pārvaldības sistēma” projekta ietvaros.

Sanāksmes dalībnieki pauda konceptuālu atbalstu arī E-adreses iesāktajiem darbiem un atbalstīja tās veidošanu uz eksistējošu risinājumu bāzes, tiem sadarbojoties. Tika atbalstīts priekšlikums VARAM un Tieslietu ministrijai rast risinājumu E-adresi noteikt kā primāro saziņas veidu privātpersonām ar valsts un tiesu iestādēm. Paredzams, ka visaptveroša oficiālās E-adreses ieviešana notiks pakāpeniski, tāpēc visām iesaistītajām pusēm ir jāstrādā ne tikai pie tehniskajiem, bet arī juridiskajiem jautājumiem.

Informācijas sabiedrības padomes sanāksmē piedalījās Informācijas sabiedrības padomes locekļi, tajā skaitā Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas, Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Rīgas Tehniskās universitātes pārstāvji.

Laura Jansone
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tel.+371 67026418
E-pasts: prese@varam.gov.lv  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.