Ministru prezidente piedalīsies Eiropadomes sanāksmē par migrācijas krīzes jautājuma risinājumiem

Trešdien, 23.septembrī, Ministru prezidente Laimdota Straujuma piedalīsies ES valstu vai valdību vadītāju ārkārtas neformālā sanāksmē Briselē, lai apspriestu vispārēju pieeju patvēruma meklētāju krīzei un nepieciešamību izveidot ticamu Eiropas migrācijas politiku.

Sanāksmē ES valstu vai valdību vadītāji diskutēs par palīdzības sniegšanu dalībvalstīm, kuras savas ģeogrāfiskās atrašanās vietas dēļ pirmās saskaras ar migrācijas radītajām sekām; sadarbību un atbalstu Rietumbalkānu valstīm, Turcijai un valstīm, kuras robežojas ar Sīriju; par atbalstu Augstajam komisāram bēgļu jautājumos un Pasaules Pārtikas programmai; bēgļu atgriešanu un atpakaļ uzņemšanu; par iespējamiem risinājumiem krīzei Sīrijā.

Ārkārtas neformālā sanāksme notiek pēc ES Padomes priekšsēdētāja Donalda Tuska aicinājuma ES dalībvalstu līderiem kopīgi meklēt risinājumus migrācijas krīzes jautājumam. Sanāksmē D.Tusks klātesošos informēs arī par saviem secinājumiem attiecībā uz situāciju Vidusjūras reģiona un Tuvo Austrumu valstīs.

Tāpat sanāksmes sākumā plānota Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja Martina Šulca uzruna, bet pēc neformālās ārkārtas sanāksmes – preses konference. Abām preses konferencēm varēs sekot līdzi tiešsaistē.

Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja uzrunas tiešraide.

Preses konferences tiešraide.

 

Papildu informācija:
Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālrunis: +371 29462451
E-pasts: Aiva.Rozenberga@mk.gov.lv

 

Informāciju sagatavoja:
Zane Leitāne
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082922
E-pasts: zane.leitane@mk.gov.lv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.