Ministru prezidents Māris Kučinskis tiekas ar Latvijas goda konsuliem

Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 30.jūnijā, tikās ar Latvijas goda konsuliem. Tikšanās laikā M.Kučinskis norādīja, ka goda konsuli ir neatsverams palīgs ekonomisko attiecību veidošanai un biznesa sakaru veicināšanai.

Ar goda konsulu atbalstu un tiešu iesaisti ir notikuši neskaitāmi pasākumi – uzņēmēju vizītes gan Latvijā, gan konsulu mītnes zemēs, vēstnieku reģionālās vizītes, dalība izstādēs un biznesa forumos, kā arī sniegta palīdzība konkrētu jautājumu risināšanā.

M. Kučinskis uzsvēra, ka viena no Latvijas ilgtermiņa prioritātēm ir kvalitatīvas uzņēmējdarbības un investīcijām labvēlīgas vides nodrošināšana, kas ir pamats valsts konkurētspējas paaugstināšanai. “Esam uz pareizā ceļa un to apliecina arī fakts, ka tikko esam kļuvuši par 35 OECD dalībvalsti,” sacīja M. Kučinskis.

Doing Business pētījumā Pasaules Banka Latviju vērtē kā vienu no TOP 30 līderēm, kas veikušas nozīmīgas reformas uzņēmējdarbības uzlabošanai. Latvija trīs gadu retrospektīvā ir uzlabojusi rādītājus visās Doing Business apskatītajās 10 jomās.

Vienlaikus Ministru prezidents akcentēja, ka ir jomas, kur nepieciešami uzlabojumi – jāuzlabo tiesiskā vide, t.sk. jāstiprina tiesas un jāpastiprina maksātnespējas administratoru uzraudzība, jāveido līdzsvarota un paredzama nodokļu politika, kā arī viena no prioritātēm ir samazināt ēnu ekonomikas īpatsvaru.

“Reformas ir nepārtraukts process – jāstrādā tā, lai Latvija tuvāko 2 gadu Doing Business reitingā ir vismaz 20.vietā ” piebilda M. Kučinskis.

 

Andrejs Vaivars
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: 29228678
andrejs.vaivars@mk.gov.lv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.