Nedēļa iesākās ar vējainu, bet siltu laiku, turpmāk vējš pierims un kļūs nedaudz vēsāk

Laika apstākļus Latvijā aizvadītajā nedēļas nogalē, kā arī naktī uz pirmdienu noteica aktīvu ciklonu darbība. Aizvadītās diennakts aktīvā ciklona centrs, atradās tālu virs Skandināvijas pussalas ziemeļu rajoniem, tomēr tā ietekme bija jūtama Eiropas lielākajā daļā. Latvijā gan pastiprinājās vējš, gan arī paaugstinājās ūdens līmenis, kā arī tika uzstādīti jauni temperatūras rekordi:

  1. Visstiprākās vēja brāzmas Latvijā tika novērotas jūras piekrastē, kur tās sasniedza 25-26 m/s, tomēr arī daudzviet iekšzemes rajonos vējš brāzmās sasniedza 20 m/s. Analizējot novērojumu rindu, īpaši izceļas jūras piekrastē esošās Ventspils un Liepājas novērojumu stacijas, kur kopš sestdienas, 5. decembra, dienas vidus tikai ar atsevišķiem 1-2 stundas gariem pārtraukumiem vēja brāzmas katru stundu bija ≥20 m/s.

Maksimālās novērotās vēja brāzmas Latvijā no plkst. 20:00 6. decembrī līdz plkst. 8:00 7. decembrī

  1. Vēja ietekmē paaugstinājās arī ūdens līmenis. Rīgas līča dienvidos Andrejostā nakts vidū tas sasniedza 138 cm BAS (153 cm LAS), līdzīgi augsts tas saglabājas vēl arī pirmdien priekšpusdienā, pazemināšanās gaidāma tikai pēcpusdienā. Ventspilī ūdens līmenis nakts vidū sasniedza 76 cm BAS (93 cm LAS).
  2. Stiprie dienvidrietumu vēji uz Latviju atnesa arī siltas gaisa masas – jau nakts laikā tika uzstādīti daudzi jauni 7. decembra maksimālās gaisa temperatūras rekordi. Pārspēts tika arī 2006. gadā uzstādītais visas Latvijas šīs dienas maksimālās temperatūras rekords  – šonakt gaisa temperatūra Dobelē sasniedza pat +11,1 grādu. Dienas laikā tik silti kā nakts un rīta stundās vairs nebūs.

7. decembrī līdz plkst. 11:00 12 novērojumu stacijās uzstādīti jauni maksimālās gaisa temperatūras rekordi

Jau šodien pēcpusdienā vēja brāzmu spēks ievērojami mazināsies, pakapeniski pazemināsies arī ūdens līmenis, bet rīt un parīt pūtīs lēns līdz mērens vējš. Cetrurtdien un piektdien gaidāms, ka dienvidrietumu vējš atkal pastiprināsies, tomēr maksimālās vēja brāzmas sasniegs vien 15-19 m/s, pastāv tikai neliela varbūtība, ka jūras piekrastē tās sasniegs 20 m/s.

Kļūs arī nedaudz vēsāk – naktī uz otrdienu un trešdienu neliels sals gaidāms valsts austrumu daļā, dienas laikā gaisa temperatūra paaugstināsies virs 0 grādiem. Ceturtdien un piektdien, pastiprinoties vējam, sala nebūs, bet nedēļas nogalē, vējam iegriežoties no ziemeļu puses, gaidāms, ka atkal piesals, turklāt neliels sals valsts austrumu rajonos varētu saglabāties pat dienas laikā. Nedēļas gaitā nokrišņu būs maz, bet nedēļas izskaņā, kad Latviju šķērsos plašāka nokrišņu zona, atbilstoši temperatūras izmaiņām, mainīsies arī nokrišņu fāziskais stāvoklis – lietus pāries slapjā sniegā un sniegā. Atkal veidosies sniega sega. Ziemas laika apstākļi varētu saglabāties arī nākamās nedēļas sākumā, tomēr informāciju par to ilgstošāku noturību vēl precizēsim šīs nedēļas gaitā.

LVĢMC laika apstākļu prognoze Krāslavai 8.-16. decembrim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.