Par valsts finansējumu apmācīs vēl 30 rezidentus

Lai uzlabotu situāciju medicīnas cilvēkresursu jomā un līdz ar to palielinātu pieejamību veselības aprūpes pakalpojumu pieejamībai iedzīvotājiem, rasta iespēja 2016./2017.studiju gadā par valsts līdzekļiem apmācīt vēl 30 rezidentus.

Līdz ar to 2016./2017. studiju gadā par valsts naudu tiks apmācīti 230 rezidenti.

Līdz ar to šogad ievērojami palielinās valsts pamatstudiju beidzējiem pieejamās rezidentu vietas. Tas ir īpaši būtiski sektoros, kur ir speciālistu trūkums. 30 rezidentu vietas tiks sadalītas šādās specialitātēs: ģimenes (vispārējās prakses) ārsts – 20 vietas, anesteziologs, reanimatologs – 4 vietas, bērnu ķirurgs – 2 vietas, onkologs ķīmijterapeits – 2 vietas, ķirurgs – 1 vieta, mutes, sejas un žokļu ķirurgs – 1 vieta.

Visas iepriekšminētās specialitātes ir pamatspecialitātes, uz kurām var pretendēt personas, kas ir ieguvušas ārsta grādu.

„Nākamā gada laikā mēs mērķtiecīgi virzīsimies, lai pildītu apņemšanās, kas iezīmētas valdības rīcības plānā veselības nozarei, īpašu uzmanību veltot cilvēkresursu jomai. Jo jāsaprot, ka speciālistu pieejamība ir pats galvenais uzdevums, kas jārisina jau tuvākajā laikā,”

uzsver veselības ministre Anda Čakša.

 

VM Komunikācijas nodaļas preses sekretāre Agnese Gusarova;

tālrunis: 67876106; 20388356 e-pasts: agnese.gusarova@vm.gov.lv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.