Septembra pēdējās dienās un oktobra sākumā kļūs ievērojami vēsāk

Vakar iestājās astronomiskais rudens, tomēr šodien vēl Latvijā valda vasarīgi laika apstākļi – atkal tiek uzstādīti jauni maksimālās gaisa temperatūras rekordi šai dienai. Līdz šim 24. septembrī vēl Latvijā nav bijis tik silti kā šodien, jo Daugavpils novērojumu stacijā jau pirms plkst. 14:00 termometra stabiņš sasniedza +24,0 grādu atzīmi. Iepriekšējais rekords (+23,9°) piederēja Dobelei, un tas tika uzstādīts 1989. gadā. Pēcpusdienā gaidāms, ka vietām tiks novērots pērkona negaiss – arī tā ir izteikta vasaras laika parādība (lai gan atsevišķos gadījumos Latvijā var tikt novērota visos gadalaikos).

Gaisa temperatūra Daugavpilī 24. septembrī līdz plkst. 14:00

Tomēr tā būs pēdējā tik ļoti siltā diena mūsu valstī – jā vēl rīt valsts austrumu rajonos gaiss iesils līdz +20…+21 grādam, turpmākajās dienās kļūs vēsāk, jo līdz šim valdošos dienvidu puses vējus nomainīs ziemeļu vēji, un maksimālā temperatūra pamatā būs vien +11…+17 grādu robežās. Arī naktis kļūs ievērojami vēsākas, un oktobra sākumā gaidāmas salnas.

Ja jāraksturo nokrišņi, tad to joprojām nebūs daudz – šodien īslaicīgs lietus gaidāms daudzviet Latvijā, rīt pa laikam līs Vidzemē un Latgalē, dienas laikā pašos austrumu rajonos pat stipri, tomēr turpmākajās dienās atmosfēras spiediens mūsu reģionā atkal paaugstināsies – laika apstākļus noteiks anticiklonu darbība – un nokrišņu nebūs daudz. Lai gan nevar teikt, ka to nebūs nemaz, sevišķi oktobra pirmajās dienās Latviju varētu šķērsot plašākas nokrišņu zonas no ziemeļrietumiem, taču šo nokrišņu varbūtību un iespējamo intensitāti noteikti precizēsim nākamās nedēļas sākumā.

LVĢMC laika apstākļu prognoze Daugavpilij periodam no 24. septembra līdz 3. oktobrim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.